F.A.Q.

Akú diaľku prekoná náš diaľkový štart? Aké bezpečné je naše zabezpečenie auta? Koľko ma bude stáť GSM autoalarm a GPS lokalizácia? Odpovede na najčastejšie otázky zákazníkov nájdete nižšie.

Produkty Pandora spĺňajú všetky podmienky na prevádzku a používanie v rámci celej Európskej Únie. Homologizačné protokoly jednotlivých systémov nájdete na tejto webstránke v časti „certifikáty“.

Všetky produkty Pandora boli navrhnuté s cieľom poskytovať neprekonateľnú úroveň zabezpečenia. Bezdrôtová komunikácia medzi jednotlivými časťami systému je chránená 128 bitovým dialógovým algoritmom. Ten spolu so zabezpečeným komunikačným tunelom GPRS protokolu tvorí dokonale neprekonateľné spojenie odolné voči elektronickým útokom.

Každý produkt značky Pandora, ktorý disponuje bezkontaktnými príveskami, má v balení aj plastovú kartičku s PIN kódom pre núdzovú deaktiváciu systému. Unikátny PIN kód je priradený výlučne k danej riadiacej jednotke. Modely so vstavaným GSM modulom tiež disponujú možnosťou núdzovej deaktivácie, pomocou hlasového hovoru a tónovej voľby. Po deaktivácii systému je možné k systému pridať nový autorizačný prívesok.

Systémy Pandora využívajú dva spôsoby komunikácie s mobilnými aplikáciami.

  1. Bluetooth aplikáciu s dosahom cca 15-20 metrov, ktorej využívanie je bezplatné.
  2. GPRS aplikáciu so serverovým riešením. Používanie tejto aplikácie je taktiež bezplatné, avšak pre fungovanie potrebuje pripojenie k mobilnému internetu.

Spotreba dát na SIM karte je spoplatnená v závislosti od zvoleného mobilného operátora.

Priemerná spotreba dát pri vozidle s nájazdom cca 4000km/mesiac je do 100 MB

Systémy Pandora používajú najmodernejšie komunikačné modemy, preto je možné použitie akejkoľvek SIM karty od ktoréhokoľvek operátora. Na SIM karte je však potrebné mať aktivované hlasové hovory, SMS správy a GPRS dáta. Hlasové hovory a SMS správy slúžia na informovanie o vyvolanom poplachu, zatiaľ čo GPRS dáta zabezpečujú prenos informácií o jednotlivých udalostiach a histórií jázd.

Objem prenesených dát závisí od frekvencie používania systému a počtu najazdených kilometrov. Priemerná spotreba dát pri nájazde 2000-3000 km/mesiac, je 50-70 MB dát /mesačne.

Vozidlo naštartované pomocou systému Pandora je aj počas diaľkového štartu úplne chránené a akýkoľvek pokus o narušenie vozidla vyvolá poplach a zablokuje motor.

Systém Pandora umožní diaľkový štart motora len ak je zaradený neutrál v prípade manuálnej prevodovky, resp. je radiaca páka v parkovacej polohe v prípade automatickej prevodovky.

Systém montovaný do vozidiel s manuálnou prevodovkou je vybavený funkciou rezervačného režimu, ktorý umožní diaľkový štart iba ak sa radiaca páka nachádza v neutrálnej polohe.

Dvojcestné diaľkové ovládače Pandora pracujú na frekvencii 868 MHz vďaka čomu je možné komfortné ovládanie systému na vzdialenosť 500-800 m v mestskej zástavbe a 1500-2000 m na otvorenom priestranstve. Ovládače pracujúce so spojením Bluetooth dokážu operovať vo vzdialenosti 15-20m.

Bezpečnostné systémy Pandora disponujú technológiou najnovšej generácie, vďaka čomu je možné ich využívať aj v najmodernejších prémiových vozidlách.

Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku? Napíšte nám!

Kontakt