Rovnako ako desiatky našich zákazníkov sme si aj my položili otázku: ktorý z bezpečnostných systémov predávaných na našom trhu ponúka rovnakú úroveň ochrany ako produkty Pandora? Táto jednoduchá otázka však vonkoncom nemá jednoduchú odpoveď. Nájsť totiž rovnocenného partnera pre Pandoru vôbec nie je ľahké, avšak po dlhom hľadaní a desiatkach porovnaní sme ho predsa našli. Volá sa VAM, pochádza zo Slovenska a rovnako ako Pandora deklaruje nula úspešných krádeží.

VAM R1

Zabezpečenie VAM R1 spája mechanické a elektronické zabezpečenie do celku, ktorý robí vrásky páchateľom už viac ako 20 rokov. Unikátny systém ponúka ochranu pred najznámejšími spôsobmi odcudzenia vozidla vrátane použitia čítačiek či rušičiek. Ak by sme mali charakterizovať systém jedným slovom bolo by to určite slovo „jednoduchý“. Jediným ovládacím prvkom systému je kazeta, ktorú je potrebné zasunúť do otvoru umiestneného v palubovke pri každom štartovaní. Kazeta predstavuje mechanický prvok, ktorý po zasunutí prepojí celý elektronický systém a umožní štart vozidla. Každá inštalácia je pre zabezpečenie maximálnej ochrany jedinečná, a preto vám zaberie 3 – 4 hodiny. Cena zabezpečenia VAM R1 podľa zverejnených informácií začína zhruba na čiastke 400 €.

Kazeta systému VAM R1
(zdroj: https://www.autoalarm-vamos.sk/)

Bezkontaktný identifikačný prívesok Pandora

Pandora

Za značkou Pandora sa ukrýva 15 rokov neustáleho vývoja a tisícky zabezpečených vozidiel v celej Európe. Ročne si Pandoru vyberie viac než 3000 zákazníkov, pričom dodnes nebol zaznamenaný jediný úspešný pokus o krádež. Na rozdiel od vyššie spomínaného konkurenta systémy Pandora pracujú zo základnou myšlienkou absolútneho komfortu a princípu tzv. bezobslužnosti, pri zachovaní neprekonateľného zabezpečenia. Každý autoalarm je totiž funkčný iba v prípade že ho majiteľ aktívne využíva, a preto je komfort veľmi dôležitý. V súčasných vozidlách je bezkľúčový štart samozrejmosťou aj v základných stupňoch výbavy a jeho pohodlie si každý deň užívajú tisícky motoristov. Zraniteľnosť týchto systémov je už legendárna, avšak to neznamená, že sa musíme vrátiť 10 rokov späť v čase a opäť hľadať vo vreckách „kľúč“, bez ktorého neodídeme. Vďaka spojeniu najmodernejších technológií chráni Pandora vaše auto pred akýmkoľvek pokusom o odcudzenie a zároveň umožňuje bezobslužnú identifikáciu pomocou komplexne šifrovanej komunikácie. Cena najdostupnejšieho systému Pandora Immo vrátane montáže je 198 € s DPH.

Detailné porovnanie jednotlivých systémov nájdete v tabuľke:

ProduktVAMPandora
VAM R1VAM AkustikPandora ImmoPandora Mini
Ochrana pred krádežou vozidla

Ochrana pred výmenou RJ

Ochrana pred výmenou spinacej skrinkypred krádežou vozidla
Ochrana pred použitím duplikátu kľúča
Ochrana pred použitím čítačky DO
Ochrana pred použitím rušičiek GPS/GSM/GPRS signálu
Bez ďalších poplatkov
Certifikát TUV SUD
Bezobslužný systém  
Buetooth mobilná aplikácia  
Ochrana interiéru vozidla 
 
Senzor pohybu 
 
Senzor náklonu 
 
Otrasový senzor   
Ovládanie originálnym diaľkovým ovládaním    
Zobrazenie stavu autobatérie    
Zobrazenie množstva paliva   
Zobrazenie teploty motora   
Zobrazenie teploty interiéru   
CENAod 400€Dostupné len ako rozšírenie produktu R1198€ vrátane montáže324 € vrátane montáže